IV Międzypowiatowy Turniej Tańca dla Osób Niepełnosprawnych

     Dla osób niepełnosprawnych taniec jest jedną z form aktywnej rehabilitacji, zabawy oraz integracji z otoczeniem. Jest także niezwykłym połączeniem sportu i piękna. Gdy tylko odważymy się wyjść na parkiet, przełamiemy barierę kompleksów, wstydliwości i pewnych ograniczeń, taniec staje się wtedy źródłem radości, satysfakcji, poczucia własnej wartości oraz poprawy swojej samooceny i uwolnienia pozytywnych emocji…

 

     Tego wszystkiego mogliśmy zasmakować 23 października 2014 roku w hali sportowej Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim. Właśnie tu odbył się IV Międzypowiatowy Turniej Tańca dla Osób Niepełnosprawnych w którym udział wzięło siedmioro podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Kołobrzegu.

     Mieli oni okazję sprawdzić się w dwóch kategoriach tanecznych: w paso doble oraz w tańcu dowolnym. Uwieńczeniem tanecznych zmagań było zajęcie III miejsca w tańcu dowolnym. Oprócz pamiątkowego dyplomu i pięknego pucharu Ośrodek otrzymał tez z rąk organizatorów cenne nagrody i koszyk słodkości.

     Honorowy patronat nad imprezą objęli: Anna Mieczkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Czesław Faliński – Przewodniczący Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim oraz Zbigniew Ptak – Burmistrz Drawska Pomorskiego.

     Celem imprezy była integracja osób niepełnosprawnych, popularyzacja tańca jako elementu rozrywki i alternatywnej formy spędzania wolnego czasu. Taniec dostarczył uczestnikom pięknych przeżyć ,sporo emocji jak również wzbogacił w nowe doświadczenia.

     W turnieju rywalizowało siedem ośrodków z terenu województwa zachodniopomorskiego. Tancerzy oceniało jury w składzie: przewodniczący Henryk Walentynowicz – tancerz, solista, choreograf, wyróżniony Odznaką Honorową Gryfa Pomorskiego; Paulina Sokołowska – Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczego w Gudowie; Sylwester Sołtysiak – tancerz, trener w klubie Tańca Towarzyskiego S-5.5 w Szczecinie.

     Uczestnicy Turnieju rywalizowali w tańcu standardowym (quickstep), tańcu latino-amerykańskim (paso doble) oraz w tańcu dowolnym. Tancerze zaprezentowali wspaniałe umiejętności, bogactwo choreografii, oryginalność kompozycji, kostiumów i rekwizytów. Za udział w turnieju, profesjonalne przygotowanie i dostarczenie widzom pozytywnych wrażeń oraz emocji, wszystkie ośrodki zostały nagrodzone statuetkami, dyplomami oraz upominkami.

     Serdeczne podziękowania składamy organizatorom IV Międzypowiatowego Turnieju Tańca dla Osób Niepełnosprawnych, którymi są – Stowarzyszenie „FILAR” oraz Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy-Ośrodek Rehabilitacyjno- Kulturalny w Drawsku Pomorskim.

     Dziękujemy za sympatyczną atmosferę, ekscytującą zabawę, niezapomniane przeżycia jak również za to, że mogliśmy wraz z Wami, już po raz drugi uczestniczyć w Turnieju Tańca.

     Pragniemy również podziękować Pani Marcie Herbowskiej z sekcji tańca współczesnego Swan Dance z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, za poświecenie swojego cennego czasu, przekazanie wiedzy tanecznej oraz duże wsparcie.