Wspomnienia z wycieczki

     Podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi spędzili we wrześniu kilka dni na zwiedzaniu Krakowa i okolic. Z wyjazdu wrócili bogatsi o nowe doświadczenia jak i o wiedzę historyczną. Ale najważniejsze jest, że wrócili zrelaksowani i wypoczęci, pełni nowych sił do walki o swoje zdrowie.

 
 
 
 

Na wycieczce fajnie było

To i owo się zwiedziło

Pan kierowca niestrudzony

Pędził busem jak szalony

Tu przystanek, tam przystanek

Noc minęła, nastał ranek

Po śniadaniu już od rana

Przewodniczka rozbiegana

PO Krakowie nas przegnała

I niewiele pokazała,

Pan w Wieliczce był jak trzeba

On to wiedział jak się zwiedza

Wszystko ładnie nam pokazał

Historyjki opowiadał

Łagiewniki też po drodze

Jak tam pięknie, o mój Boże

W Oświęcimiu smutno było,

że wspominać nam nie miło

Potem piękna Częstochowa

Nie opiszę jej w dwóch słowach

Tu wycieczką skończyliśmy

I do domków wróciliśmy

 

 

                                                                                                 Tereska

 

Wspomnienia z wycieczki

(Kraków, Wieliczka, Oświęcim, Częstochowa)

 

Przy przyjeździe do Krakowa mieliśmy ładną pogodę „To był dla mnie plus”. Potem podobał mi się rynek Krakowski i sukiennice , po których chodziliśmy z całą grupą wraz z przewodniczka.

Na Wawelu pomieszczenia w Krakowskich salach kościelnych, przedstawiały groby Królów Polskich, wraz królową. W Wieliczce fajnie się schodziło. Aż dotarliśmy do poziomu pierwszego (64m) Przewodnik z muzeum był miłym panem, mówiący, sporo o tym miejscu i ich założycielach wraz z Królową Świętą Kingą

Komnaty w tej kopalni były bogato zdobione i estetyczne czyste i przyjemne dla oka ludzkiego. Gromadzące dużą ilość ludzi z Europy(zwłaszcza młodych ludzi).

W Oświęcimiu byłem zdziwiony pogromem budynków (było ich trochę) I terenem tego obozu, byłem zdziwiony jak tyle osób można było pomieścić w tak małych niektórych pomieszczeń. Pogrom butów i walizek/ Przewodnika mieliśmy z dużą wiedzą opowiadania. Częstochowa była ładnym miastem z Ładnym Kościołem i wysoką wieżą kościelną.

 Marek