Wyjazd na spektakl

    Podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia i Dziennego Oddziału Psychiatrycznego  wzięli udział w wyjeździe do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie na spektakl „Romeo i Julia”. Musicalowa wersja dramatu Williama Szekspira zachwyciła ponadczasową aktualnością, a gra aktorska na długo zapadnie w pamięci widza. Na szczególne uznanie zasługuje zręczne połączenie klasycznej konstrukcji dramatu z lekką konwencją współczesnego musicalu.

     Największe wrażenie na widzach zrobił duet młodych aktorów, którzy odgrywali role tytułowe. Owacje na stojąco wywołały tez słowa dyrektora teatru, który po spektaklu uhonorował trójkę z aktorów nagrodami okolicznościowymi z okazji dwudziestolecia pracy artystycznej.

     Po przedstawieniu podopieczni mieli możliwość wejścia na scenę, by poczuć klimat teatru od strony aktora, co jest niezwykle istotne w kontekście zbliżającej się inauguracji projektu „Teatr lekcją życia”. To właśnie w ramach tego wydarzenia odbył się wyjazd do Koszalińskiego Teatru. Mamy nadzieję iż emocje związane ze spektaklem oraz doświadczenie zebrane podczas prób i sztuki zaowocują 29 października 2012 roku podczas premiery przedstawienia przygotowywanego w ramach projektu.