Teatr lekcją życia – spotkanie z prawdziwym teatrem

     W niedzielę 14 października 2012 roku najmłodsi uczestnicy projektu ,, Teatr lekcją życia” mieli możliwość razem z rodzicami podpatrywać profesjonalnych aktorów na scenie podczas spektaklu teatralnego pt. ,, Tygrys Pietrek”. 

    Opowieść Hanny Januszewskiej o małym Tygrysie Pietrku, którego przeraża otaczający świat, została odświeżona za sprawą reżyserii Aliny Skiepko-Gielniewskiej na scenie Teatru Lalki „Tęcza”. Wierzę, że postać małego, strachliwego tygryska, pozbawionego przez inne tygrysy pasków i ośmieszonego, ale pokonującego w końcu swoje lęki zainspiruje młodych aktorów do wiary we własne możliwości.

     Starsi uczestnicy projektu mogli zdobywać doświadczenie aktorskie, podpatrując aktorów w dniu 19 października 2012 r. na deskach Bałtyckiego teatru Dramatycznego w Koszalinie. Zaprezentowana wersja klasycznego dramatu Williama Szekspira „Romeo i Julia” w reżyserii Cezarego Domagały, w lekki musicalowy sposób ukazuje świat wartości wyższych, wplata klasyczny wątek miłości, nadziei i śmierci.

     Po spektaklu przyszli aktorzy mieli możliwość poczuć deski sceny pod stopami, spojrzeć na teatr okiem aktora.

     Czy świeżo upieczeni aktorzy wyniosą naukę od swoich profesjonalnych kolegów? Czy pokonają tremę, strach, nieśmiałość i własne opory ? Jak sobie poradzą we wspólnych działaniach scenicznych? Będziemy mogli się dowiedzieć już w poniedziałek 29 października o godzinie 13:00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Serdecznie zapraszamy wstęp wolny.

Projekt „Teatr lekcją życia” – zadanie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.