Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 10.10.2023r.

Ogólnodostępna Pomoc Psychologiczna na Skwerze Pionierów -Tworzenie Wspólnoty i Wsparcie Dla Wszystkich

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, Stowarzyszenie Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz ich Rodzin i Przyjaciół „Feniks” w Kołobrzegu postanowiło zorganizować Ogólnodostępną Pomoc Psychologiczną, która jest inicjatywą, mającą na celu zapewnienie wsparcia i możliwości rozmowy dla wszystkich osób, które mogą go potrzebować. Każdy jest mile widziany, niezależnie od wieku, płci czy problemu, z którym się boryka. Wśród dostępnych specjalistów znajdują się doświadczeni psycholodzy i terapeuci, gotowi słuchać i oferować pomoc.

Organizatorzy postanowili również zadbać o atmosferę, która sprzyja otwartej rozmowie i relaksowi. Dla odwiedzających przygotowano niewielki stół z domowymi wypiekami, przygotowanymi przez podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Kołobrzegu, aby stworzyć przyjazne miejsce do rozmów.

Stowarzyszenie „Feniks” nie zapomina również o promowaniu swoich usług i dostępnych formach pomocy. Dla wszystkich odwiedzających park przygotowano ulotki i broszury informacyjne, które zawierają informacje na temat dostępnych usług i kontaktów do specjalistów. Dzięki temu mieszkańcy naszego powiatu mogą dowiedzieć się o istniejących możliwościach wsparcia nie tylko dla siebie, ale także dla swoich bliskich.