Gotowanie na miarę Top Chefa

     Ostatnie dwa tygodnie kwietnia w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Kołobrzegu upłynęły pod hasłem pysznego gotowania. Uczestnicy zajęć w ramach treningu kulinarnego zostali podzieleni na cztery drużyny.

Każdej z drużyn przewodniczył jeden ze stażystów, który współpracował ze swoją grupą i służył radą w wybranym do gotowania dniu. Tak przygotowane wspaniałości w postaci dania głównego i deseru kosztowali wszyscy podopieczni Ośrodka, którzy następnie swoje opinie przenosili na ankiety. Oceniana była oryginalność, smak i wygląd potrawy. Rodzaj dania przechodził od tradycji do nowoczesności, od rosołu z własnym makaronem, przez gulasz, leczo do placków ze słonecznikiem. Na deser były szarlotki, ciasto z kaszą manną i pieczone jabłka nadziewane czekoladą w oprawie bitej śmietany. Samo mówienie czy czytanie o takich potrawach sprawia, że można zrobić się głodnym. Chociaż wyniki głosowania nie były rozbieżne, zdaniem podopiecznych POW-u w Kołobrzegu zwyciężył aromatyczny rosół i wymyślne ciasto herbatnikowo-kaszo mannowe.
Zwycięzcy i wyróżnieni uczestnicy Ośrodkowej Edycji Top Chefa zostali nagrodzeni dyplomami oraz okolicznościowymi upominkami.
N.J.