V Turniej Rummikuba

     Dnia 30.03.2017 r. uczestniczyliśmy w V Turnieju Rummikuba zorganizowanym przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Gryficach. Zostaliśmy ciepło przywitani przez Panią Kierownik i pokierowani we właściwe miejsce rozgrywek. Turniej od samego początku był bardzo emocjonujący, począwszy od losowania zawodników przy stolikach ale każdy słał sobie przyjazne uśmiechy.\

Półfinały obejmowały 3 gry, każdy zawodnik miał 2 minuty na wykonanie swojego ruchu. Po zakończeniu pierwszego etapu i przygotowaniu przez sędziów tabeli zbiorczej punktów, mogliśmy wstępnie dowiedzieć się o miejscach objętych przez naszych podopiecznych i poczęstować się pysznymi ciastami. W rozgrywkach finałowych uczestniczyli wszyscy gracze, przydzieleni do odpowiednich stolików pod względem punktacji z półfinałów. Przy jednym ze stolików nasza podopieczna wywalczyła 3 miejsce ! Pozostała 3 naszych graczy również dobrze sobie poradziła i zajęli kolejno 13, 19 i 27 miejsce. Po zakończeniu rozgrywek sędziowie stworzyli tabelę punktów drużynowych, w którym to objęliśmy IV miejsce.
Podczas rozgrywek podopiecznych jednocześnie trwał turniej dla terapeutów, którzy w 6 osób zasiedli do jednego stołu. Również i tutaj sędzia stolikowy czuwał nad prawidłowym przebiegiem gry. Pierwsze miejsce zajęła nasza terapeutka, z czego jesteśmy dumni, jednakże traktujemy turniej jako dobrą zabawę, naukę zdrowej rywalizacji i przede wszystkim integrację z innymi ośrodkami.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę. Do zobaczenia na następnym turnieju !

N.J.