Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

      23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Zapoczątkowany w 2001 roku miał na celu uwidocznienie problemu i poszerzenie wiedzy na temat depresji. Jest to doskonały moment, aby ten trudny temat przybliżyć mieszkańcom Kołobrzegu i okolic.

     Dlatego też naprzeciw potrzebom osób zainteresowanych zagadnieniem depresji wychodzi Stowarzyszenie Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz Ich Rodzin i Przyjaciół „Feniks”, organizując prelekcję w trakcie której zostaną przybliżone dwa tematy: „Depresja u dzieci i młodzieży” który to przybliży specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży dr Moniki Lipert – Wódz , oraz „Specyficzne aspekty przebiegu depresji u kobiet i mężczyzn” zaprezentuje specjalista psychiatrii dr Agnieszkę Popielewską – Pawłowską.

     Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w poniedziałek 25 lutego 2013 roku na godzinę czternastą do sali koncertowej Ratusza. W trakcie spotkania będzie można uzyskać informacje pomocne dla osób borykających się z problemami zaburzeń psychicznych, oraz zainteresowanych tym tematem.