Magiczne Wigilijne Spotkanie

W atmosferze świątecznego uniesienia i radosnego oczekiwania, pracownicy, włodarze miasta oraz podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Kołobrzegu i Filii w Trzyniku zgromadzili się na wyjątkowym Wigilijnym Spotkaniu, które okazało się niezapomnianym przeżyciem, a wszystko dzięki Pani Doktor Ewie Gizie. Mieliśmy przyjemność posłuchać jak zawsze pełnej  entuzjazmu i troski o dobro wspólnoty. Pani Doktor poświęciła wiele czasu i wysiłku, aby stworzyć niepowtarzalny klimat.

Wszystko zaczęło się od przepięknie udekorowanej sali, gdzie świeże gałązki jodły i migoczące światełka tworzyły niepowtarzalną atmosferę świąt. Każdy szczegół był dopracowany, a wnętrze emanowało ciepłem i magią Bożego Narodzenia.

Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia i powitania gości przez Panią Doktor, następnie odbyła się część artystyczna, która została przygotowana przez podopiecznych na zajęciach muzycznych i poetycko-literackich. Wspólne  śpiewania kolęd i granie na instrumentach, połączyło serca wszystkich obecnych. Pani Doktor Ewa Giza, będąc również sercem wydarzenia, opowiedziała nam o trudach i wytrwałości w dążeniu do stworzenia przyjaznego środowiska dla osób chorujących psychicznie. Jej umiejętność jednoczenia ludzi, dbałość o detale i niewątpliwa pasja sprawiły, że to Wigilijne Spotkanie było nie tylko chwilą radości, ale również wyrazem jedności i wspólnoty.

Pani Doktor Ewa Giza serdecznie powitała przybyłych gości:

Pana Senatora: Janusza Gromka, Panią Prezydent Miasta: Annę Mieczkowską, Przewodniczącego Rady Miasta: Pana Bogdana Błaszczyka, Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych: Panią Marzenę Ciepłuch, Dyrektora PCPR: Panią Małgorzatę Rzepkę-Klincewicz, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta: Pana Dariusza Zawadzkiego, Dyrektorkę Niwy: Panią Elżbietę Wabiszewską, Prezesa Klubu Pioniera: Panią Krystynę Gawlik, Kierownika OPS oraz Radną Rady Powiatu: Panią Agnieszkę Bany, Radną Rady Powiatu: Panią Barbarę Aściukiewicz, Radną Rady Miasta: Panią Renatę Brączyk oraz Danutę Wilk, Księdza Kazimierza Trzcińskiego, Pastora Piotra Karel, Pracowników Centrum Usług Społecznych w Kołobrzegu, oraz Podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Kołobrzegu i Filii w Trzyniku.

Wszyscy zebrani mieli okazję podziękować i złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

 

Wszyscy opuszczali salę pełni wdzięczności i ciepłych uczuć. Pani Doktor, jako mentorka i prekursorka psychiatrii środowiskowej  zasługuje na najwyższe brawa za swoje niezrównane umiejętności organizacyjne i zdolność tworzenia magicznej atmosfery. Jej zaangażowanie i troska sprawiły, że to Wigilijne Spotkanie zapisze się w pamięci wszystkich jako jedno z najpiękniejszych wydarzeń w historii naszego Ośrodka.