34 lata…

34 lata = 408 miesięcy w trzeźwości = 1241706 gorszych i lepszych dni = 1773 tygodni i 6 dni niepewności jutra = 298 031 godzin i 6 minut walki.

We wtorek 24 października 2023 r. 34. rocznicę życia w trzeźwości obchodził uczestnik filii Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Trzyniku – p. Kazimierz. Nasz podopieczny jest inspiracją dla wielu ludzi. Opowiadając o trudach trwania w swoim postanowieniu przez tak długi okres czasu zawsze powtarza, że każdego dnia życzy sobie kolejnych 24 godzin w trzeźwości.

Specjalnie dla p. Kazimierza w tak ważnym dla niego dniu do naszego ośrodka postanowiliśmy zaprosić inną, niezwykłą osobę, autora książki „42 lata pustyni” – p. Dariusza Dziemiańczyka. Podczas spotkania nasz gość przedstawił historię swojego życia, której wszyscy słuchaliśmy z zapartym tchem. Warto zaznaczyć, że p. Dariusz będąc pod ogromnym wrażeniem osoby naszego uczestnika podarował mu specjalny egzemplarz swojej książki wraz z autografem. Naszemu gościowi podczas wizyty towarzyszył także kolega ze Wspólnoty Św. Pawła w Koszalinie – p. Piotr Pasikowski.

Z pewnych źródeł dowiedzieliśmy się, że p. Dariusz wkrótce odwiedzi nas po raz kolejny, z czego oczywiście bardzo się cieszymy. Radość jest tym większa, że już po pierwszym spotkaniu pewne znane nam osoby podjęły bardzo ważne życiowe decyzje, a inspiracją dla nich była właśnie opowieść naszego gościa.