„Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego” i „Dzień Seniora”

12 października w filii Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Trzyniku mieliśmy przyjemność gościć wspaniałych ludzi. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Siemyśl – Pan Marek Dołkowski, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemyślu – Pani Agnieszka Bany, Pracownicy Socjalni – Pani Anna Smela i Pani Beata Siwy, Pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Siemyślu – Pani Barbara Koperska, psycholog – Pani Marta Giza oraz członkowie Klubu Seniora „Złota Jesień” z Siemyśla. Wspólnie obchodziliśmy dwa ważne święta – „Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego” i „Dzień Seniora”.

Przygotowania do uroczystości trwały kilka dni. Przemeblowaliśmy nieco poszczególne sale, a wszystko po to, by podczas spotkania znalazło się specjalne miejsce na przemowy poszczególnych gości oraz przedstawienie tematyczne, przygotowane w ramach współpracy członków Klubu Seniora i uczestników filii POW. Zaproszenia oraz dekoracje stołów powstały podczas zajęć z arteterapii. Nasi podopieczni wraz z seniorami uszyli i udekorowali piękne dynie. W pracowni kulinarnej uczestnicy filii POW upiekli słodkie brownie z gruszkami  i przygotowali obiad. Seniorzy dołożyli swoją cegiełkę i uraczyli nas swoimi specjałami.

Hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego brzmi: „Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem”.

Światowa Organizacja Zdrowia oraz Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego promując tegoroczne hasło ŚDZP mają na celu zwiększenie uwagi i zaangażowania w opiekę nad zdrowiem psychicznym.

Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za słowa uznania, kierowane w stronę naszego Ośrodka. Bardzo się cieszymy, że doceniacie Państwo efekty naszej pracy. Zapewniamy, że „chce nam się chcieć”, pracować i działać na rzecz naszych uczestników.   Ich dobro, wszelkie postępy, uśmiech na twarzy i zadowolenie rodzin są dla nas priorytetem.