Dzień Matki

Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego, co słowo i spojrzenie matki.” (W. Raabe)

26 maja – Dzień Matki. Święto szczególne, obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich mam. W filii Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Trzyniku postanowiliśmy w tym roku w wyjątkowy sposób celebrować ten piękny dzień i zaprosiliśmy gości specjalnych. Swoją obecnością zaszczyciły nas P. Jadwiga, P. Dorota, P. Zofia, P. Irena i P. Arletta – wspaniałe mamy naszych podopiecznych. Przygotowania do uroczystości rozpoczęliśmy kilka dni wcześniej. Na zajęciach z arteterapii wykonane zostały zaproszenia, zaś podczas treningu kulinarnego ugotowaliśmy pyszną zupę gulaszową, upiekliśmy ciasta i tort, który dodatkowo pięknie przyozdobiliśmy.

Nasze cudowne Mamy spędziły z nami cały dzień, który rozpoczęliśmy od śniadania. Po posiłku wysłuchaliśmy pięknych wierszy i piosenek, które specjalnie na tę okazję przygotowali podopieczni. Wspólnie zaśpiewaliśmy „Nie ma jak u mamy” W. Młynarskiego i „A ja wolę moją mamę” M. Jeżowskiej. Później przyszedł czas na słodki poczęstunek, po którym nasi goście otrzymali słoiczki z „Majowym miodem”, przygotowanym przez uczestników podczas zajęć. Następnie udaliśmy się do ogrodu na sesję zdjęciową, a po niej zjedliśmy obiad.

Na zakończenie wspólnego świętowania wręczyliśmy naszym Mamom wyjątkowe pamiątki, które powstały podczas dzisiejszej sesji zdjęciowej. Po spotkaniu udaliśmy się z grupą podopiecznych na cmentarze, by zapalić znicze na grobach Mam, które już odeszły.

Wszystkim Mamom, Mamusiom, Mateczkom, Mamuniom, Matulom w dniu Ich Święta składamy najserdeczniejsze życzenia, płynące prosto z naszych serc i dziękujemy, że jesteście !!!