Nasz jest ten kawałek świata – sprzątanie Trzynika na początek lata

„Nasz jest ten kawałek świata – sprzątanie Trzynika na początek lata” – projekt proekologiczny z Programu Społecznik realizowany był przez Stowarzyszenie Feniks od czerwca. Jego celem było kształtowanie poczucia odpowiedzialności ekologicznej oraz upowszechnianie wśród mieszkańców Trzynika wiedzy i postaw sprzyjających ochronie środowiska naturalnego poprzez wspólne sprzątanie wsi w której żyją.
Pierwszym etapem projektu było nakręcenie teledysku propagującego całą akcję. Tekst piosenki został stworzony do muzyki popularnego przeboju przez Uczestników Filii Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Trzyniku. W teledysku wzięli udział najmłodsi Mieszkańcy Trzynika, Ich Rodzice oraz Uczestnicy Filii POW w Trzyniku.
Teledysk nie powstałby, gdyby nie pomoc Kulturalne Films oraz Studio Nagrań Gościno, za co ogromnie jeszcze raz dziękujemy!

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli efektów naszej pracy teledysk dostępny pod linkiem:

Kolejnym etapem projektu było posprzątanie Trzynika z zalegających śmieci oraz zainstalowanie zakupionych koszy. Zorganizowaliśmy się pełni energii i motywacji, dzięki czemu cała akcja przeprowadzona została bardzo sprawnie. Po wyczerpującej pracy czekał na nas poczęstunek z grilla. Cieszymy się, że dzięki nam Trzynik jest czysty i wygląda piękniej. Mamy nadzieje, że ten stan utrzyma się jak najdłużej.

#PomorzeZachodnie
#ProgramSpołecznik
#społecznik
#KARR