Wdrażamy zasady zdrowego odżywiania

Początek wiosny to doskonały czas do zmiany złych nawyków żywieniowych.

Warto zacząć od zapoznania się z odpracowanymi poprzez Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej zasadami zdrowego żywienia zawartymi w Piramidzie żywieniowej.Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej zrodziło się z potrzeby szerzenia rzetelnej wiedzy w zakresie żywienia i zdrowego stylu życia, pozytywnej zmiany postaw i nawyków żywieniowych, a w konsekwencji poprawy stanu zdrowia Polaków.

NCEŻ realizuje również kampanie społeczne i różne eventy edukacyjne w całej Polsce, a także prowadzi Centrum Dietetyczne Online (CDO) –  internetowa poradnia dietetyczna, gdzie zupełnie za darmo i bez wychodzenia z domu każdy może skorzystać z profesjonalnych konsultacji dietetycznych i psychologicznych. Konsultacje mogą mieć charakter jednorazowej porady lub stałej opieki dietetycznej. Aby zapisać się na konsultację należy zarejestrować się na stronie www.poradnia.ncez.pl.

Nasi podopieczni zaczęli od zapoznania się z zasadami oraz Piramidą Żywieniową opracowana przez ekspertów z NCEŻ. Oraz wysłuchali wykładu na temat tzw. super produktów, które powinny znaleźć się na talerzu każdego z nas aby zachować lub poprawić zdrowie.