,,Mierzyć wysoko 2” sportowe zawody integracyjne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”

Dnia 24 sierpnia 2018 roku na Stadionie Orlik w Budzistowie odbyły się po raz kolejny zawody sportowo- rekreacyjne organizowane przez Stowarzyszenie Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz Ich Rodzin i Przyjaciół ,, Feniks” z Kołobrzegu. Po raz drugi udało się dofinansować imprezę dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik 2018.
Na Orliku spotkało się łącznie siedem zaprzyjaźnionych Ośrodków: Dzienny Oddział Psychiatryczny z Kołobrzegu, Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi ,,Feniks” z Kołobrzegu, Środowiskowy Dom Samopomocy Centrum Rehabilitacyjno- Kulturalne z Białogardu, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło z Kołobrzegu, Środowiskowy Dom Samopomocy ,,Radość” Połczyn-Zdrój, Filia Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Trzyniku oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Gryficach.
Uczestnicy zawodów zmagali się między innymi w takich konkurencjach jak mecz mini hokeja, strzały na bramkę, przelewanie wody kubkiem do dziurawej rury, bieg w worku, rzucanie balonami, nawlekanie makaronu.
Pierwsze miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy ,,Radość” z Połczyn- Zdrój, drugie miejsce ex aequo zajął Dzienny Oddział Psychiatryczny z Kołobrzegu oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi ,,Feniks”, trzecie miejsce ex aequo zajęła Filia Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Trzyniku oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Gryficach. .
Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i teraz sportowa rywalizacja oraz integracja odgrywały istotną rolę. Podczas piątkowego spotkania wszystkim towarzyszyła zdrowa rywalizacja sportowa, nie zabrakło również dobrego humoru oraz pozytywnego nastawienia. Czas mijał jak zawsze w przyjaznej atmosferze, poczuciu wspólnoty, a grillowe przysmaki dodawały energii naszym umęczonym ciałom.
Spartakiada wzbudziła u osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego oraz u osób z niepełnosprawnością chęć i gotowość do pokonywania barier, zwiększyła ich poczucie własnej wartości, a jednocześnie potwierdziła, że integracja w społeczeństwie daje wspaniałe rezultaty.
Po wyczerpujących konkurencjach przyszedł czas na nagrody. W imieniu Stowarzyszenia Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz Ich Rodzin i Przyjaciół ,,Feniks” puchary oraz dyplomy uczestnikom zawodów wręczył zastępca Prezesa Stowarzyszenia ,,Feniks” Pan Jacek Mieszkowski.
Dziękujemy Panu Rafałowi Łaseckiemu za nieocenioną pomoc przy organizacji zawodów jak również za fachowe przeprowadzenie konkurencji sportowych.
Podziękowania ślemy również kadrze Stowarzyszenia za pełne zaangażowanie oraz sprawne przeprowadzanie imprezy.
Największe jednak podziękowania ślemy dla wszystkich Ośrodków, które o nas pamiętają i zaszczycają nas swoją obecnością. Dziękujemy Wam kochani i do zobaczenia za rok 

A.B

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego