SPARTAKIADA 2017- BURZOWO ALE ODLOTOWO !

     Dnia 22.08.2017 r. (wtorek) o godz. 10.00 na „Orliku” w Budzistowie odbyła się VII Spartakiada „O Puchar Prezesa Stowarzyszenia Feniks” połączona z projektem „Mierzyć wysoko – sportowe zawody integracyjne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.


W zawodach udział brały takie Ośrodki jak; Powiatowy Dom Samopomocy Centrum Rehabilitacyjno- Kulturalne z Białogardu, Dzienny Oddział Psychiatryczny z Kołobrzegu, Powiatowy Ośrodek Wsparcia z Gryfic, Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy- Filia Złocieniec, Filia Powiatowego Ośrodka Wsparcia z Trzynika, Akademia Piłkarska z Kołobrzegu oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi z Kołobrzegu. Warunki pogodowe tego dnia nie sprzyjały nam. Konkurencje sportowe realizowane były w strugach deszczu co przyczyniło się do skrócenia konkurencji .
Energii dodała nam pyszna grillowa uczta wraz z paletami owoców, nastrój zaś poprawiała sama myśl i możliwość spotkania z zaprzyjaźnionymi Ośrodkami z okolicznych województw.
Uwieńczeniem sportowych zmagań było wręczenie dyplomów za uczestnictwo oraz nagród wraz z pucharami w zależności od zajętego miejsca.
I miejsce – Dzienny Oddział Psychiatryczny
II miejsce- Filia Powiatowego Ośrodka Wsparcia z Trzynika
III miejsce- Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi z Kołobrzegu
Wszystkim przybyłym Ośrodkom oraz gościom dziękujemy za przybycie oraz wytrwałość.
Mamy wielką nadzieję, że za rok pogoda nie będzie kaprysiła, a słońce przyświeci nasze następne sportowe spotkanie.
Jak to się zwykło mówić ,,gdyby nie zmienność pogody, ludzie nie mieliby o czym rozmawiać”… Mamy jednak nadzieję, że będą to mimo wszystko słowa ciepłe.
A.B