,IV" SPARTAKIADA W SŁAWOBORZU Z OKAZJI DNIA GODNOŚCI OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

     Sport to nie tylko aktywność fizyczna sama w sobie, ale i sposób na rehabilitację społeczną. Dzięki regularnemu uczestnictwu w treningach, meczach czy nawet zawodach, podopieczni stają się częścią pewnej społeczności, członkami grupy, w której spotykają innych z podobnymi problemami oraz doświadczeniami.

     W dniu 11.06.2015r. na stadionie sportowym w Sławoborzu odbyła się impreza sportowo – rekreacyjna dla osób niepełnosprawnych „IV Spartakiada na Leśnej” organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Społecznych „Kariatyda”. Na imprezę przybyło 7 drużyn z pobliskich ośrodków wsparcia dla osób niepełnosprawnych, w tym Środowiskowe Domy Samopomocy ze Sławoborza, Klępczewa, Połczyna – Zdroju, Bobolic, Sianowa, Świdwina oraz podopieczni Stowarzyszenia „Feniks” z Kołobrzegu.

     Łącznie w imprezie udział wzięło ok. 150 osób, które przystąpiły do sportowej rywalizacji w konkurencjach takich jak: tor przeszkód, „wyścig pociągów”, kręgle, przeciąganie liny, rzut do celu, itp. Tym razem zwycięską okazała się drużyna z Sianowa, ale nie zabrakło gromkich braw, upominkowych nagród rzeczowych oraz poczęstunku i zabawy tanecznej dla wszystkich zespołów biorących udział w sportowych zmaganiach. Najważniejsze jednak jest to, że dzięki sportowej rywalizacji podczas Spartakiady u niepełnosprawnych uczestników imprezy obudziła się chęć i gotowość do pokonywania barier a także wzrosło ich poczucie własnej wartości.

     Już po pierwszej konkurencji okazało się, że poziom pomiędzy drużynami jest bardzo wyrównany. Dzięki systematycznym ćwiczeniom, przygotowaniom, zaangażowaniu i świetnej komunikacji w naszym zespole udało nam się zająć drugie miejsce. Otrzymaliśmy Puchar z rąk Wójta Gminy Sławoborza- Marcina Książka oraz upominki. Każdy poczuł ducha rywalizacji i świetnie się bawił. Z twarzy naszych zawodników nie znikał uśmiech. Pomimo zmęczenia po konkurencjach, nie zabrakło nam pozytywnej energii do integracyjnej zabawy tanecznej. W międzyczasie każdy uczestnik mógł udać się do stoiska z pysznościami.

     Pragniemy podziękować Środowiskowemu Domu Samopomocy w Sławoborzu za zaproszenie jak i za moc wrażeń podczas Spartakiady.