„A B C poszukiwania pracy”

Jak odnaleźć się na rynku pracy będąc osobą niepełnosprawną?
Gdzie szukać i jak się zaprezentować przyszłemu pracodawcy?

     Jak odnaleźć się na rynku pracy będąc osobą niepełnosprawną? Gdzie szukać i jak się zaprezentować przyszłemu pracodawcy?

Tego oraz o wiele więcej można było się dowiedzieć w czwartek 31 stycznia 2013 r. w Kołobrzegu, na szkoleniu przeprowadzonym w ramach programu współfinansowanego ze środków PFRON w ramach projektu „Doradztwo i Kariera – sieć na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami”, którego głównym realizatorem jest Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych WRZOS. Głównym celem projektu jest rehabilitacja społeczna i aktywizacja zawodowa dorosłych osób niepełnosprawnych, w tym pomoc w wejściu na otwarty rynek pracy – zdobycie i utrzymanie zatrudnienia bez względu na stopień i rodzaj niepełnosprawności.

     Z możliwości uzyskania takiej wiedzy oraz pomocy skorzystali podopieczni Stowarzyszenia „Feniks”, biorąc udział w warsztatach. dających nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także mając możliwość poćwiczyć w praktyce pisanie nie tylko CV.

Stowarzyszenie „Feniks” w ramach współpracy użyczyło pomieszczeń oraz służyło radą, doświadczeniem i pomocą w przygotowaniach szkolenia.