Wizyta w Trzyniku

W dniu dzisiejszym do filii Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Trzyniku przyjechali z wizytą pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej z Gościna. Do tego spotkania nasi uczestnicy przygotowywali się od kilku dni. Poszczególne prace zostały przydzielone w taki sposób, aby każdy mógł wykonywać czynności dostosowane do swoich możliwości.

W pracowni kulinarnej unosiły się wspaniałe zapachy, od gotowanego bigosu po wspaniałe, aromatyczne ciasta. Podczas zajęć z arteterapii powstały piękne stroiki, które jako dekoracje ozdobiły nasze stoły.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej byli wprost oczarowani lokalizacją naszego ośrodka. Wnętrze pałacu również zrobiło na nich ogromne wrażenie, a za gościnę otrzymaliśmy ogrom podziękowań.

Najważniejszym punktem dzisiejszego spotkania była prelekcja psychologa – Pani Marty Gizy poświęcona problemowi samobójstw w związku z niedawno obchodzonym Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom.  Jest to bardzo poważny problem w dziedzinie zdrowia publicznego, dlatego tak ważna jest popularyzacja informacji na ten temat i wsparcie psychologiczne dla osób, u których pojawiają się myśli samobójcze.