Wycieczka

Dnia 2-4 wrzesień odbyła się długo oczekiwana przez uczestników Powiatowego Ośrodka Wsparcia wycieczka. Organizatorem było biuro turystyczne – Robin Tours. Pan Andrzej Drozd dołożył wszelkich starań aby nasza wyprawa była fascynującą przygodą pełną atrakcji a zarazem bezpieczną i komfortową. To był spędzony wyjątkowo czas – uczestnicy  Powiatowego Ośrodka Wsparcia z Kołobrzegu oraz uczestnicy z filii w Trzyniku integrowali się w niezwykłych zakątkach naszej pięknej Polski. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji była baza noclegowa – Hotel – Zamek Karnity – to było magiczne miejsce położone nad jeziorem w przepięknej scenerii. To była oaza spokoju , ciszy i wypoczynku.  Wieczorne spotkania przy ognisku były dodatkową atrakcją, która jednoczyła grupę. Każdy dzień dostarczał nam wielu wrażeń i mieliśmy okazję zwiedzać miejsca jeszcze przez nas nieodkryte. Każdy dzień był inny, pełen atrakcji i nowych doświadczeń.

WYCIECZKA – DZIEŃ 1

Trasa: Kołobrzeg – Grunwald – Hotel/ Zamek Karnity

Wyjechaliśmy autokarem o godz.7.00 z Kołobrzegu. Tego dnia zwiedzaliśmy z lokalnym przewodnikiem Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku – wystawy poświęcone Wielkiej Wojnie z Zakonem Krzyżackim. Ponadto w muzeum prezentowany był bogaty zbiór kopii, broni i oporządzenia z czasów bitwy grunwaldzkiej oraz oryginalne zabytki pozyskane w wyniku prac archeologicznych na pobojowisku, monety państwa polskiego i krzyżackiego, a także film o obrazie Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. O godz. 17.30 dojechaliśmy do naszego Hotelu *** – Zamku Karnity, a wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek,muzyka, tańce i śpiew.

WYCIECZKA- DZIEŃ 2
Trasa : Zamek Karnity – Olsztynek – Ostróda – Zamek Karnity ( Hotel ) 
To był bardzo intensywny dzień pełen niesamowitych atrakcji i wrażeń. Dzisiaj zwiedzaliśmy Park Etnograficzny – Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Następnie pojechaliśmy do miejscowości – Stare Jabłonki i z tego miejsca popłynęliśmy w przepiękny rejs Szlakiem Kanału Elbląskiego do Ostródy tzw Szlakiem Szeląga wiodącym przez 4 jeziora. Statek dwukrotnie pokonywał śluzy : w Małej Rusi i Ostródzie. To było wspaniałe przeżycie ze względu na swoje przepiękne walory przyrodnicze. Po wspaniałym 2,5 godzinnym rejsie zwiedzaliśmy Zamek w Ostródzie. Po tych niesamowitych wojażach pyszny obiad i powrót do Hotelu. Na koniec dnia spotkanie przy ognisku i czas na refleksję w magicznym miejscu…

WYCIECZKA –DZIEŃ 3
Trasa:Karnity- Elbląg – Malbork- Kołobrzeg
To był ostatni dzień naszej wspaniałej wycieczki. Dzisiaj zwiedzaliśmy Elbląg – Katedrę św. Mikołaja, Bramę Targową i Centrum Sztuki Galerii EL. Następną naszą atrakcją był Zamek w Malborku, który  wywarł ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki. Po zwiedzaniu obiad w restauracji i wyruszyliśmy w podróż powrotną do Kołobrzegu. To była wspaniała wycieczka, którą będziemy długo wspominać i pozostanie na zawsze w naszych sercach.