Wakacje na kocyku i zielonej trawce

W miesiącu sierpniu braliśmy udział w warsztatach organizowanych w ramach Jarmarku Solnego w

Kołobrzegu korzystając z następującej oferty:

10-11.08  warsztaty tkackie (produkcja odzieży)

17-18 08  kuchnia Słowian (warsztaty kulinarne)

24-25.08  barwy średniowiecza (warsztaty farbiarskie)

31.08 średniowieczna medycyna (warsztaty zielarskie)      

Wyrażamy podziękowanie Pani Agacie Maciejewskiej prowadzącej warsztaty, która każdego tygodnia przyjmowała grupę naszych podopiecznych na swoim stoisku.

Nasi podopieczni z wielką radością wykonywali drobne rękodzieła. Bardzo cieszyli się, że mogli je zabrać na pamiątką do domu i obdarować swoich bliskich. Podopieczni chętnie zadawali pytania. Byli zainteresowani tym, jak wykonuje się kosmetyki, by kremy i olejki były naturalne i przyjazne dla skóry, kiedy i jakie zioła zbierać, by zaradzić różnym chorobom.

Zajęcia odbywały się na placu przy Latarni Morskiej.W ramach spaceru dochodziliśmy tam piechotą. Po drodze zwiedzaliśmy różne stoiska Jarmarku Solnego zasięgając informacji o miodach, chlebie czy produkcji wina w Polsce. Podopieczni przystawali, by zakupić drobne pamiątki. Zaopatrzyli się w kolorowe kubki z imionami oraz drewniane kopyście z napisami: „Kochanej Mamie”, „Kochanemu Tacie”. Na pewno stanowić one będą miłe prezenty na różne rodzinne uroczystości. Przekonaliśmy się, że warto korzystać z oferty wakacyjnej RCK, by poszerzyć naszym podopiecznym wachlarz zajęć i sprawić, by chętnie przebywali na świeżym powietrzu, nawet w upalne dni.