Spotkanie świąteczne

Po raz dwudziesty w swojej 21 letnim działaniu Stowarzyszenie „Feniks” było organizatorem spotkania świątecznego dla podopiecznych, przyjaciół Feniksa i zaproszonych gości. Przepiękne życzenia, wspomnienia jak to bywało kiedyś, kolędy, świąteczne wiersze i ciekawostki na temat tego jak obchodzi się święta w Hiszpanii oraz tradycyjny wigilijny postny poczęstunek pozwoliły wszystkim obecnym na chwilę zapomnieć o codzienności.

Stowarzyszenie przygotowało Świąteczny Numer Gazety Feniksa, w której obok informacji o tym czym żyją ludzie związani z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia w Kołobrzegu i Trzyniku znalazło się kilka interesujących, godnych polecenia wywiadów oraz artykułów poradnikowych. Uczestnicy zajęć podzielili się także swoimi przemyśleniami, twórczością literacką  i pomysłami na kulinarne przysmaki.

-Przed nami Święta Bożego Narodzenia czas piękny i ważny. Dla wielu podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia i podopiecznych Feniksa, którzy są osobami samotnymi bardzo trudny, dlatego też tak wiele dziś mówiono o serdeczności, empatii, zwykłej ludzkiej solidarności. – powiedziała Ewa Giza Prezes Stowarzyszenia.

-Warto pamiętać o tym także na co dzień.- dodała.- Bądźmy uważni, bądźmy serdeczni i pomocni. – podsumowała.

Pod tym przesłaniem wygłoszonym przez Prezesa Fundacji Feniks doktor Ewę Gizę podpisali się wszyscy uczestnicy spotkania.