Podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Galerii Sztuki Współczesnej

Wiele radości sprawiła nam wyprawa do Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu, gdzie mogliśmy podziwiać wystawę malarstwa Jana Norberta Dubrowina cenionego malarza o imponującym dorobku artystycznym.

Autor oglądanej przez nas wystawy wielokrotnie prezentował swoją twórczość na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą m. in. w Rzeszowie, Tarnowie, Poznaniu, Nowym Sączu, Kaliszu, Sieradzu, Bielsku-Białej, Radomiu, Warszawie, Łodzi, Toruniu, Bełchatowie, Szczecinie, Wiśle, Mikołowie, Kostromie, Esslingen, Gironie, Równem, Pradze a obecnie jego prace można oglądać do 9 lipca w Kołobrzegu.

Główne cechy jego twórczości to realistyczne przedstawianie świata i malarskie podejmowanie problemu światła i cienia. Dla Jana Norberta Dubrowina głównym motywem malarstwa jest człowiek, jego wnętrze i przeżycia. Pojawia się też pejzaż i sceny rodzajowe.

Nas szczególnie urzekły pejzaże oraz ludzie przedstawieni z niezwykłą precyzją, prawie realni „ jakby płynęła w nich krew”. Uchwyceni w ciekawych pozach i sytuacjach.

Wspaniale, że znowu mamy możliwość uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, wyjścia na spacer i doładowania się pozytywnymi emocjami. Ta wystawa to przestrzeń i miejsce, które kojąco wpływa na samopoczucie a nam jest to bardzo potrzebne. Polecamy wszystkim, którzy podobnie jak my szukają dobrych emocji.