„Spotkanie z ciekawym człowiekiem”

W ramach cyklicznych zajęć pt. „ Spotkanie z ciekawym człowiekiem” Uczestnicy POW z Trzynika byli gośćmi u znanego i cenionego artysty rzeźbiarza pana Romualda Wiśniewskiego. Pan Romuald jest laureatem wielu nagród. Jako człowiek sztuki odbył wiele wystaw indywidualnych , jak i zbiorowych. Więcej o artyście możemy dowiedzieć się w wydanym albumie ze zdjęciami prac i ich opisami. Pan Romuald przyjął nas w swojej pracowni, która znajduje się w miejscowości Kamica, i w której , jak sam artysta opowiadał, spędza większość swojego czasu. Przedstawienie pracy rzeźbiarza zrobiło na Uczestnikach ogromne wrażenie. Wszyscy zauważyli, iż do wykonywania takiego zawodu potrzeba jest dużo silnej woli, mocnego charakteru, wytrwałości, wrażliwości, precyzji, cierpliwości i co najważniejsze talentu, zdolności, umiejętności współpracy. Gospodarz opowiedział o sztuce rzeźbienia w brązie od podstaw. Mogliśmy podziwiać już wykonane prace oraz prace w trakcie realizacji. Taką ciekawostką dla wszystkich Uczestników były prototypy kołobrzeskich Marianów, które artysta zaprezentował i na ich przykładzie omówił proces projektowania, tworzenia formy, odlewu a później wypalania i obróbki brązu. Pytań było co nie miara.
Na miły koniec wyprawy w świat artysty gospodarz zaprezentował swoją drugą pasję, którą jest ogród. Piękne kwiaty, byliny oraz niespotykane na naszym terenie krzewy i drzewa wzbudziły u wszystkich zachwyt. Do tego tematyczne ścieżki oraz architektura ogrodowa zatrzymała nas na dłuższą chwilę. Miejsce to jest urocze, można by powiedzieć zaczarowane.
Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, za wtajemniczenie nas w proces twórczy oraz za wspaniałą atmosferę podczas wizyty.