Muzeum Patria Colbergiensis

W drugim tygodniu sierpnia podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Kołobrzegu uczestniczyli we wspaniałej wystawie w Muzeum Patria Colbergiensis w podziemiach Ratusza. To klimatyczne miejsce zostało powołane do życia dopiero w 2014 r., a już ma szerokie grono miłośników, zresztą nic dziwnego, skoro opowiada tysiącletnią historię naszego miasta, zawiłą i trudną, ale piękną pod względem zgromadzonych tam dóbr. Udział w wystawie obejmował także projekcję filmu dokumentalnego, dzięki któremu mogliśmy poznać najdalsze dzieje Kołobrzegu. Liczne zdjęcia z XX w. i pocztówki przyniosły podopiecznym wiele refleksji, każdy szukał własnej ulicy, by sprawdzić, co się wcześniej na niej znajdowało. Wystawa w Muzeum jest dostępna przez cały rok i polecamy ją nie tylko mieszkańcom naszego miasta.
N.J.