Zbieramy nakrętki!

Pomagać można na różne sposoby. Każda metoda jest dobra. A jeśli dołączymy do tego troskę o środowisko i dbałość o wygląd naszego otoczenia wychodzi nam prosta i skuteczna akcja – Zbieramy nakrętki!
Nie każdy wie, że bardzo popularne w naszym kraju plastikowe opakowania są doskonałym surowcem wtórnym. Szczególnie nakrętki z butelek PET. Dlatego od kilkunastu miesięcy uczestnicy naszego ośrodka zamiast wyrzucać do kosza kolorowe kapsle po wodzie, napojach, mleku itp. składali je w wyznaczonym miejscu. Zakres naszej spontanicznej akcji przerósł nasze oczekiwania – pokaźny worek szybko się zapełnił. Kilkanaście kilogramów surowców trafiło w ręce podopiecznych. Kilkadziesiąt minut liczenia dał nam wynik którego się nie spodziewaliśmy – do naszego worka trafiło 3650 szt. nakrętek!
Cały worek przekażemy naszym małym przyjaciołom ze Szkoły Podstawowej w Siemyślu, która od dawna wspiera akcje charytatywne. Mamy pewność że nasz wysiłek przyczyni się do poprawy zdrowia osób potrzebujących. A my? Zbieramy dalej!