Święta to wyjątkowy czas…

Święta to wyjątkowy czas, kiedy swoją radością powinniśmy się dzielić z innymi. Przygotowujemy ten wigilijny dzień, aby w naszych rodzinach, naszych sercach zapanowała radość, Boża miłość i pokój. Zgodnie z wieloletnią tradycją, w środę-19 XII spotkaliśmy się w sali 04 Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu, w której odbyło się wigilijne spotkanie, inicjowane przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia wraz z Dziennym Odziałem Psychiatrycznym.
W pięknie ozdobionej sali, w której unosiły się świąteczne zapachy potraw, zebrały się osoby pragnące podzielić się opłatkiem z innymi i życzyć wszystkim zdrowia, spokoju i zatrzymania się na chwilę w pędzie życia codziennego. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Anna Mieczkowska – Prezydent Miasta Kołobrzeg, Ryszard Szufel – Przewodniczący Rady Powiatu, Kamil Barwinek – Radny Rady Powiatu, Liliana Korzeniewska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Agnieszka Bany – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Urszula Dżega-Matuszczak – Radna Rady Powiatu Kołobrzeskiego, Wioletta Dzwolak – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dygowie, Krystyna Gawlik – Przewodnicząca Klubu Pioniera, Monika Lipert-Wódz – Ordynator Oddziału Całodobowego oraz ks. Roman Molik, który wygłosił Słowo Boże i pobłogosławił świąteczne pyszności, a także nasi przyjaciele z Filii Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Trzyniku i Środowiskowego Domu Samopomocy z ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.
Wigilijne spotkanie prowadziła Pani Prezes Stowarzyszenia ,,Feniks”, dr Ewa Giza. Zgromadzeni ze wzruszeniem wysłuchali kolęd, chętni przyłączyli się do wspólnego śpiewu: ,, Przybieżeli do Betlejem” oraz ,,Cicha noc” w wykonaniu podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi oraz Dziennego Oddziału Psychiatrycznego. Znalazł się również czas na to, aby móc oddać się głębszej refleksji, w którą zabrały nas podopieczne POW recytując dwa wiersze ,, Przy wigilijnym stole”, a także wiersz pt. ,,Stół”.
Przy suto zastawionym stole wigilijnym, śpiewie kolęd oraz czytanie świątecznej poezji w serdecznej atmosferze ubiegło bardzo szybko.
Uwieńczeniem spotkania była degustacja potraw przygotowanych z wielkim zaangażowaniem przez podopiecznych POW, DOP, a także terapeutów.
Z tego miejsca pragniemy życzyć wszystkim, aby Święta Bożego Narodzenia i wigilijny wieczór upłynęły Wam w szczęściu i radości przy staropolskich kolędach i zapachu świerkowej gałązki. Wesołych Świąt!

A.B