Wiosennie, wielkanocno, razem

     To już 21 spotkanie świąteczne Feniksa. Na tradycyjnie, jak zawsze przepyszne i pełne ciepła śniadanie przybyło mnóstwo gości. Pacjenci, politycy, urzędnicy, kadra Feniksa i oddziału psychiatrycznego. Przyjaciele, bliscy i sympatycy. Nie zabrakło nikogo. Jeżeli składane życzenia chociaż w części się ziszczą czekają nas setki lat w zdrowiu, życzliwości, dobrostanie i dobrobycie. – Cieszę się, że znowu jesteśmy wszyscy razem – mówiła Ewa Giza, prezes Feniksa i ordynator oddziały psychiatrycznego. Słowo Boże i życzenia złożył debiutujący na feniksowym śniadaniu ksiądz Piotr Zieliński jego życzenia „ abyśmy żyli pełnią życia” zapadły w pamięć i przypadły do gustu zebranym. Gromkimi brawami nagrodzono też teatralne przedstawienia, które wystawili aktorzy z filii Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Trzyniku i z Kołobrzegu. Tematyka optymistyczno-wiosenna i śpiew dopełniały świątecznej atmosfery.


Optymizmem powiało także po oficjalnej informacji Ewy Gizy, oto po raz pierwszy w Sejmie RP powołano stałą podkomisję zdrowia psychicznego – skończy się lobbowanie – cieszyła się pani prezes. To oznacza nowy rozdział w psychiatrii i wiele dobrego dla pacjentów. Psychiatria nie jest już gorszą siostrą medycyny, wstydliwie i ze strachem ukrywanej przez urzędników.
Po takich informacjach pozostało tylko oddać się konsumpcji wspaniałości, które przygotowali podopieczni POW-u i dziennego oddziału psychiatrycznego.