Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

     Obchodzony 23 lutego każdego roku Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją ma uwrażliwiać społeczeństwo na problemy związane z tą chorobą oraz upowszechniać wiedzę o jej rozpoznawaniu i leczeniu. Dlatego też, tego dnia w Filii Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Trzyniku zorganizowaliśmy spotkanie dla wszystkich, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś na temat depresji.


Wspólnie z mgr Martą Gizą szukaliśmy przyczyn zachorowań na depresję oraz wymieniliśmy objawy towarzyszące tej chorobie. Dowiedzieliśmy się jak ją leczyć, gdzie szukać pomocy oraz jakie konsekwencje niesie za sobą nieleczona depresja. Oczywiście na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku…
Objawy depresji to między innymi długotrwale – czyli przez kilka tygodni – utrzymujące się znaczne obniżenie nastroju i niczym nieuzasadniony smutek, utrata przyjemności z wykonywania czynności, które dotychczas dawały radość i spełnienie. U podnóża depresji bardzo często pojawiają się problemy ze snem, koncentracją i apetytem. Znużenie i brak energii do działania, powodują zaś wycofywanie się z codziennych aktywności.