Wigilia Bożego Narodzenia jest szczególnym dniem w roku…

     …przez wielu uznawany za najpiękniejszy. W naszych domach rodzinnych, zbieramy się w tym dniu na wspólnej wieczerzy. Wypatrujemy pierwszej gwiazdki. Łamiemy się opłatkiem, wspólnie śpiewamy kolędy.
Jest to czas przemyśleń, podsumowań i planów na zbliżający się kolejny, nowy rok.


W Filii Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Trzyniku przez trzy dni trwały przygotowania do wspólnego celebrowania Świąt. Był to magiczny czas. Wspólnie z przyjaciółkami z Dziennego Oddziału Psychiatrycznego lepiliśmy pierogi, piekliśmy ciasta i szykowaliśmy inne tradycyjne potrawy Wigilijne. W powietrzu unosił się zapach ubieranej choinki, pomarańczy i goździków.
W środę, 20 grudnia odbyła się już drugie spotkanie wigilijne.
Wspólnie z zaproszonymi gośćmi – Wójtami Gmin Siemyśl i Rymań, Panią wicestarostą Heleną Rudzis-Gruchałą, Panią kierownik GOPS z Rymania i pracownicami OPS z Siemyśla, pracownicami Ośrodka Zdrowia z Siemyśla – Pani Prezes Stowarzyszenia Ewa Giza i kierownik Ośrodka podsumowali rok funkcjonowania placówki.
Przyszedł czas na opłatek i życzenia. Czas wzruszeń i uśmiechów, życzliwości.
Niezmiernie miło nam było, że tak licznie przybyli do nas koledzy z DOP i POW z Kołobrzegu i grupa AA.
Przygotowaliśmy dla nich niespodzianki – po życzeniach przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Jako pierwsze, nasze serca rozgrzały dzieci ze Szkoły Podstawowej z Siemyśla. Klasa III, prowadzona przez Panią Katarzynę Tomaszewską, w pięknych ludowych strojach zaśpiewała pastorałki i kolędy. Na niejednym policzku pojawiła się łza wzruszenia.
Kolejny występ wprowadził nas w nastrój spokoju i wyciszenia. Pozwolił nam zapomnieć o troskach, zrelaksować się. Zagrał i zaśpiewał zespół Ajana Musica – Państwo Agnieszka i Krzysztof Grabowscy. Zwieńczeniem muzycznej przygody świątecznej było przedstawienie starych, ludowych instrumentów, na których zagrał kolega Andrzej. Dźwięk i glosy kolęd długo rozbrzmiewały w Trzyniku…
Z tak rozgrzanymi sercami chcielibyśmy życzyć Państwu zdrowych, rodzinnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!