Andrzejki 2017

     Atmosfera w Trzyniku sprzyja spotkaniom… Jako że listopad chyli się ku końcowi, Podopieczni Filii Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Trzyniku postanowili zorganizować Zabawę Andrzejkową.
Historia zwyczajów andrzejkowych nie jest do końca znana… Istnieje teza, iż wywodzą się z wierzeń i tradycji pogańskich, celtyckich i germańskich. Dla Polaków Andrzejki wiążą się jednak raczej z końcem roku liturgicznego i następującym po 30-tym listopada Adwentem.

Jak nakazują zwyczaje, Zabawę Andrzejkową urozmaiciły nam wróżby i czary. Można było poznać swoją przyszłość zapisaną na kartach tarota a także powróżyć sobie z kształtu lanego wosku. Nie zabrakło oczywiście wesołej muzyki i tańców. Miło było nam bawić się w towarzystwie Naszych Przyjaciół z Powiatowego Ośrodka Wsparcia i Dziennego Oddziału Psychiatrycznego z Kołobrzegu. Dzień ten dostarczył nam wielu wrażeń i zaopatrzył nas w zapas gorącej, pozytywnej energii, bardzo potrzebnej zwłaszcza, że atmosfera na zewnątrz robi się coraz bardziej chłodna…

no images were found