Roztańczona jesień !

no images were found

Dnia 26.10.2017 r. podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Kołobrzegu brali udział w VII Międzypowiatowym Turnieju Tańca Osób Niepełnosprawnych w Drawsku Pomorskim.

Pomimo wczesnej godziny wyjazdu gorące emocje towarzyszyły nam już przed 7 rano. Po przybyciu na miejsce udaliśmy się do szatni kierowani przez wolontariuszkę do nas przydzieloną. Towarzyszyła nam, udzielała rad i odpowiadała na nasze pytania przez cały turniej.

Pierwszą konkurencją był polski taniec Kujawiak, następnie Tango, Twist i taniec dowolny. Tego roku jedna para naszych podopiecznych zajęła aż dwa I miejsca ! W Kujawiaku jako jedyni otrzymaliśmy od sędziów notę trzech 6, przeszliśmy więc automatycznie do finału, w którym kolejny raz dostaliśmy taką samą punktację. Z powodu zamieszania w punktacji nie wyczytano nas przy rozdawaniu nagród w tej kategorii ( a przecież powinniśmy zająć pierwsze miejsce ), jednak po interwencji terapeutów i podopiecznych organizatorzy sprostowali swój błąd przyznając nam statuetkę za I miejsce po zakończeniu całego turnieju. Twista potraktowaliśmy jako świetną zabawę i z uśmiechem wytańczyliśmy I miejsce po rundzie finałowej.

To była moja przygoda życia” – powiedziała uczestniczka turnieju z Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Kołobrzegu.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie oraz możliwość integracji z innymi ośrodkami.

Do zobaczenia w przyszłym roku !

N.J.