Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego

no images were found

     Światowa Organizacja Zdrowia Psychicznego uznała za istotne, aby zwracać uwagę na kwestie, które przyczyniają się do poprawy sytuacji osób z zaburzeniami psychicznymi. Z tego powodu w 1992 roku ustanowiono Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który od tego czasu obchodzony jest każdego roku 10 października.


Najważniejszym celem Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest przekazanie szerokiej publiczności informacji o ogromnym rozpowszechnieniu zaburzeń psychicznych, które są mylnie uważane za problem niszowy. Światowa Organizacja Zdrowia zaznacza, że różne formy zaburzeń psychicznych dotykają blisko 25% populacji, a w roku 2020 depresja będzie drugą co do znaczenia przyczyną niepełnosprawności na świecie.
W Filii Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Trzyniku zorganizowaliśmy obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, aby wtórować jego założeniom i propagować wiedzę na temat chorób psychicznych. Uczestniczyliśmy w wykładzie na temat jednej z najpowszechniejszych chorób psychicznych, jaką jest depresja oraz jej skutkach w odniesieniu do miejsca pracy Pozwoliło to nam na lepsze zrozumienie, jakim zagrożeniem jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać lub leczyć. Z pewnością pomoże to zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.