Piknik integracyjny promujący zdrowie psychiczne

     Dnia 30.08.2017 r. o godzinie 11:00 w Centrum Integracji Społecznej w Trzyniku rozpoczął się długo wyczekiwany „Piknik integracyjny promujący zdrowie psychiczne” organizowany przez uczestników Filii Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi i przedstawicieli Sołectwa Trzynik.


Piknik został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach „Programu SPOŁECZNIK” realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.
Ideą projektu było uświadomienie lokalnej społeczności o problemach osób chorujących psychicznie. Ważnym celem projektu była integracja lokalnej społeczności z Podopiecznymi Filii Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Trzyniku oraz z zaprzyjaźnionymi ośrodkami. Pogoda tego dnia dopisała, wspólnie spędziliśmy miłe chwile grillując i bawiąc się na świeżym powietrzu.
Serdecznie dziękujemy za udział w pikniku Podopiecznym Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Kołobrzegu, Pacjentom Dziennego Oddziału Psychiatrycznego w Kołobrzegu, Podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu oraz Podopiecznym Powiatowego Domu Samopomocy Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalne w Białogardzie.
Gorące podziękowania kierujemy także do mieszkańców wsi Trzynik, którzy licznie odpowiedzieli na zaproszenie, aktywnie brali udział w imprezie a także pomogli przy realizacji pikniku.
Miło nam było również gościć Wicestarostę Powiatu Kołobrzeskiego P, Helenę Rudzis-Gruchałę, Prezesa Miejskiego Zakładu Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu, p. Zenona Malinowskeigo, Wójta Gminy Rymań P, Mirosława Terleckiego, Wójta Gminy Siemyśl P, Marka Dołkowskiego, Zastępcę Wojta Gminy Siemyśl P. Andrzeja Misiaka, Proboszcza Parafii Siemyśl Księdza Andrzeja Gołębiowskiego, Pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemyślu, oraz przedstawicieli Ośrodka Zdrowia w Siemyślu.
Realizacja Projektu okazała się dużym sukcesem, zarówno dla nas jak i przybyłych Gości. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne Spotkania w Trzyniku.

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego