Kto pierwszy ten lepszy !

     Tuż przed długim weekendem (5.01.2017r.) w godzinach popołudniowych zorganizowaliśmy grę terenową o nazwie „Bezludna wyspa”. Ze względu na śnieżycę za oknem postanowiliśmy, że zabawa obejmie jedynie tereny wewnątrz budynku.

Pierwszym zadaniem, jak okazało się dość trudnym było podzielenie się pacjentów na dwa zespoły, które zostały nazwane „Słoneczkami” i „Smokami”. Każdy z podopiecznych miał za zadanie wypisać dwa przedmioty, które zabrałby ze sobą na bezludną wyspę, jednak żeby było trudniej rzeczy te musiały zaczynać się na pierwszą literę imienia każdego z nich.

Po każdym zadaniu przedstawiciele grup losowali tzw. karty zdarzeń, które przynosiły straty lub zyski całemu zespołowi.

Kolejnym zadaniem było odnalezienie wszystkich przedmiotów przydatnych do przetrwania na wyspie, które wcześniej zostały poukrywane przez terapeutów w Ośrodku. Podopieczni w tym zadaniu wykazali się dużą sprawnością fizyczną, wykazując, że nie jest im straszne bieganie kilkukrotnie na drugie piętro po schodach oraz sprytem, obmyślając, gdzie takie przedmioty mogły być ukryte.

Ostatnim, rozstrzygającym zadaniem było odnalezienie pięciu karteczek z zagadkami, gdzie jedno prowadziło do następnego. By zwyciężyć, dana grupa musiała odnaleźć według rymowanki Pana Kierownika i razem z nim pojawić się na sali terapii.

Każde z zadań było punktowane, zarówno wymienianie rzeczy na daną literę, odnajdywanie zagubionych przedmiotów, karty zdarzeń, jak i końcowe zagadki. Co prawda Pana Kierownika zdołała odnaleźć grupa Smoków, jednak końcowa punktacja 23-23 jednoznacznie wskazała na remis.

Wszyscy dobrze się bawili, co było widać po minach na twarzy i zaangażowaniu w zadania, łącznie z Panem Kierownikiem i terapeutami.
N.J.