Tyle sportu w naszym mieście

no images were found

     Szósty raz pod kołobrzeskim niebem, w tym roku wyjątkowo łaskawym, odbyła się Spartakiada o „Puchar Prezesa stowarzyszenia Feniks”.  Nie bez dumy i wzruszenia Ewa Giza wręczyła go zawodnikom z Dziennego Oddziału Psychiatrycznego w Kołobrzegu! To było historyczne zwycięstwo naszych. Do tej pory szczęście i kondycja dopisywała podopiecznym z innych ośrodków. Tym przyjemniej jest nam poinformować, że srebro zdobył Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Kołobrzegu.  Na pudło wskoczył jeszcze Środowiskowy Dom Samopomocy „Odrodzenie” z Koszalina.


W szrankach dzielnie uczestniczyli także uczestnicy Powiatowego Domu Samopomocy Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Białogardzie, Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Gryficach, Środowiskowego Domu Samopomocy ,,Promyk” z Gościno oraz Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy – Ośrodka Rehabilitacyjno-Kulturalnego z Drawska Pomorskiego.

W tej edycji pojawiły się nowe konkurencje, z którymi wszakże zawodnicy poradzili sobie wybitnie. Strzelanie piłką do pustej bramki miotłą, bieg z rakietką pingpongową z ciężką piłką tenisową,  za plecowy  rzut piłką (5kg!) na odległość czy strącanie kręgli.  Szala zwycięstwa przechylała się z każdą konkurencją na korzyść innego ośrodka. Współzawodnictwo nie wykluczało gry fair play i wzajemnego, serdecznego dopingu. Doszło nawet do grzecznościowego transferu zawodniczki Feniksa, Marta Giza w biegu z piłką na rakietce wystąpiła w barwach Białogardu. Zawodom sprzyjała pogoda, nie było ani gorąco ani zimno. Tradycyjnie natomiast gorące były kiełbaski i kaszanka z grilla, oraz przepyszny bigos. Gościny Orlik w Budzistowie i pan Rafał Łasecki jak zawsze stanęli na wysokości zadania, udzielając nam gościny i udostępniając palenisko. Wszystkim uczestnikom i przyjaciołom Feniksa serdecznie dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy za rok.

MM