Rejs statkiem

no images were found

     20.07.2016 r. odbył się rejs statkiem wycieczkowym po Bałtyku. Wycieczka została zaplanowana dzień wcześniej .Ze względu na niekorzystną, bo deszczową i wietrzną pogodę nie mogliśmy zorganizować wycieczki wcześniej. Środowy dzień lipcowy zapowiadał się pięknie. Z nadzieją,że ta pogoda utrzyma się ,pobyt w Ośrodku podporządkowywaliśmy wycieczce. Podopieczni, którzy zgłosili się do treningu kulinarnego przygotowali pyszną obiadokolację. Dobry posiłek nastroił wszystkich pozytywnie i dodał sporo energii.


Jednak, po drodze do Portu jedna z naszych terapeutek została aby udzielić pomocy dziecku, które jadąc rowerem uległo wypadkowi łamiąc rękę.
Po przybyciu do Portu trafiliśmy na miejsca na statku wycieczkowym Santa Maria.
Zdążyliśmy wykupić bilety i wejść po trapie na pokład i …popłynęliśmy. Każdy zajął miejsca jakie chciał. Jedni na wolnym powietrzu inni pod zadaszeniem.
Rejs po Bałtyku był krótki. Mieliśmy spokojne morze albo dobry statek, którym nie bujało. W każdym razie nikt z nas nie nabawił się choroby morskiej. Wokoło nas krążyły mewy , a kilkoro dzieci dojrzało w wodzie duże ryby. W pewnym momencie przepłynęła koło nas łódź-ponton z pasażerami , przechylając się tak gwałtownie ,że z naszej łodzi podniósł się głos przestrachu . Okazało się ,że ta „atrakcja” była zamierzona. Wracaliśmy lekko podekscytowani tym wydarzeniem, rejs nie okazał się monotonny. Z daleka podziwialiśmy brzeg , na którym rozpościerał się widok Kołobrzegu, latarni, plaż.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki i chętnie powtórzyliby taką wyprawę nawet gdyby miała trwać dłużej .