Piknik wakacyjny

Dnia 05.07.2016r. na terenie kompleksu pałacowego na terenie Trzynika odbył się coroczny, rozpoczynający wakacje Piknik dla dzieci i mieszkańców wsi. Impreza odbywała się pod hasłem ,,Bezpieczne Wakacje” i zorganizowana została przez Stowarzyszenie ,,Feniks” we współpracy z Sołectwem Siemyśl. Spotkanie otworzyła Pani Prezes Stowarzyszenia ,,Feniks” dr Ewa Giza wraz z Wójtem Gminy Siemyśl Markiem Dołkowskim i Przewodniczącym Rady Gminy Jackiem Pliszką.
Pierwsze w kolejności były gry i zabawy sportowe. Były to nie lada wyczyny- skoki, slalomy, wyścigi w workach, rzuty na odległość, w których dzieci wykazywały się zręcznością, sprytem, duchem walki. Mali sportowcy mogli liczyć na wsparcie kolegów i koleżanek, rodziców i dziadków, którzy głośno im kibicowali, bili brawa.  Po zmaganiach sportowych odbył się konkurs plastyczny pt.,,Bezpieczne Wakacje”. Prace okazały się swoistego rodzaju plakatami ostrzegającymi. Jedna przedstawiała owada- ,,Uwaga kleszcze! , druga czarny leżak i parasol z ogromnym słońcem a nad nimi i napis ,, Nie opalać się o godzinie 12! „ czy kolejny z boiskiem do gry w piłkę- ,,Grajmy tylko na boisku”. Za udział w konkursach dzieci otrzymały słodkie upominki.
Po wysiłkach i konkursie przyszedł czas na niespodzianki. Animatorki Stowarzyszenia ,,Feniks” porwały dzieci do wspólnej zabawy. Balonowe węże, kwiatki, miecze, ośmiornice i pieski wykonane wraz z podopiecznymi Stowarzyszenia sprawiły dzieciom wiele radości.
Kolejna super niespodzianka- malowanie twarzy- jedna z ulubionych atrakcji Naszych najmłodszych pociech. Buźki przemieniały się w fantastyczne kotki, pieski, smoki,motylki, postacie z ulubionych bajek. W między czasie pojawiły się ogromne bańki mydlane i zabawy z chustą Klanza.
Ciasta upieczone przez mieszkanki, bigos Pani Sołtys, ogórki, sałatki, kiełbaski, kaszanki i inne pyszności z grilla oraz owoce i napoje zapewnione przez Stowarzyszenie to atrakcje dla podniebienia każdej przybyłej na imprezę osoby.
Była to kolejna impreza integrująca mieszkańców i podopiecznych Stowarzyszenia. Stanęliśmy na wysokości zadania, czego dowodem były głośne śpiewy, roześmiane buzie i pytania, kiedy spotkamy się ponownie?
Bardzo dziękujemy Pani Sołtys, mieszkankom za nieocenioną pomoc we wspólnym przygotowaniu tego spotkania oraz Gospodarzom Gminy.