V Międzypowiatowy Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych w Drawsku Pomorskim

     Już po raz piąty Stowarzyszenie ,,Filar” było organizatorem Międzypowiatowego Turnieju Tańca Osób Niepełnosprawnych w których zawsze z wielką chęcią uczestniczymy.

     Impreza odbyła się w środę (18 listopada) w hali sportowej Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim. Honorowy patronat nad turniejem objęli: Anna Mieczkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Stanisław Kuczyński – Starosta Drawski oraz Zbigniew Ptak – Burmistrz Drawska Pomorskiego.

     Celem imprezy, którą prowadzili Renata Żołądkiewicz – Wicedyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim oraz Grzegorz Skurczyński – pracownik Referatu Promocji Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim, była integracja osób niepełnosprawnych, popularyzacja tańca jako elementu rozrywki i alternatywnej formy spędzania wolnego czasu. Poza spełnieniem aktywności ruchowej, taniec dostarczył uczestnikom pięknych przeżyć i wzbogacił w nowe doświadczenia.

     W turnieju rywalizowało jedenaście ośrodków z terenu województwa zachodniopomorskiego. Tancerzy oceniało jury w składzie: Henryk Walentynowicz – tancerz, solista, choreograf, wyróżniony Odznaką Honorową Gryfa Pomorskiego, Jolanta Parol – instruktor, choreograf w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim; Katarzyna Radomska – instruktor tańca, Sylwester Sołtysiak – tancerz, trener w klubie Tańca Towarzyskiego S-5.5 w Szczecinie.

     Uczestnicy turnieju rywalizowali w tańcu standardowym (walc angielski), w tańcu latynoamerykańskim (cha-cha), w tańcu polskim (krakowiak) oraz w tańcu dowolnym.

Wszyscy uczestnicy Turnieju zaprezentowali wspaniałe umiejętności taneczne.

     Za udział w turnieju, profesjonalne przygotowanie się i dostarczenie widzom pozytywnych wrażeń i emocji, wszystkie ośrodki zostały nagrodzone statuetkami, dyplomami oraz upominkami.

     Nasi reprezentanci Dominik i Ewa po brawurowo zatańczonym krakowiaku zajęli pierwsze miejsce, a na ich szyjach zawisły piękne, złote medale uwieńczające ich zaangażowanie i serce włożone w taniec. Gdy emocje już opadły, a rywalizacji tanecznej dobiegł kres wszyscy wspólnie, tanecznym krokiem udali się na obiad.

Pełni pozytywnych emocji i dumni z zajętego miejsca ruszyliśmy w drogę powrotną do Kołobrzegu.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu ,,Filar” za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy.

Do zobaczenia za rok 🙂