TOP POW CHEF

– Czy potrafisz gotować?
– Tak, potrafię.
– A co na przykład?
– Wrzątek na zimno…

      Może jeszcze tak wielkich umiejętności kulinarnych aby ugotować wrzątek na zimno, uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Kołobrzegu jeszcze nie mają, ale pieczona pierś z kurczaka z surówką z marchewki z młodymi ziemniakami czy  zupa krem z groszku, nie stanowią większego kłopotu. Są to tylko drobne przykłady potraw, które bez  problemów przygotowują podopieczni Ośrodka w trakcie treningu kulinarnego.
      W szranki w konkursie kulinarnym „TOP POW CHEF” stanęło sześciu uczestników Ośrodka pod okiem dwóch uczennic Policealnej Szkoły Medycznej w Kołobrzegu. Konkurs stanowił sprawdzian zarówno umiejętności kulinarnych jak i terapeutycznych Magdy i Kai.

 


      Magda przewodząc, Angelice, Mateuszowi i Jackowi przygotowali  jako danie zupę cebulową z grzanką serową. Na deser uraczyli nas „truskawkową wariacją”, czyli galaretką truskawkową z bezą oraz świeżymi truskawkami i listkiem mięty. 
      Drużyna Grażyny, Marka i Dominika pod okiem Kai zdecydowali się na przygotowanie pene z kurczakiem i brokułami z sosem bechamel. A na deser zaserwowali budyń wniliowy ze świeżymi owocami.
      Serwowane potrawy oceniane były przez uczestników POW w trzech kategoriach: smak, wygląd, oryginalność. Jak się okazało, dokonanie oceny nie było takie łatwe, gdyż wszystkie potrawy były na bardzo wysokim poziomie. Nieznaczną ilością punktów wygrało danie przygotowane przez drużynę Kai, natomiast deser lepiej oceniono drużyny prowadzonej przez Magdę.
      Więc drogi czytelniku gdybyś kiedyś miał ochotę zjeść coś dobrego, nie musisz wybierać się do pięciogwiazdkowej restauracji. Wystarczy wprosić się na obiad do naszych podopiecznych. Na pewno nie pożałujesz.
Żegnam się smacznie…