REMONT

     W lutym i marcu w Ośrodku trwał remont pomieszczeń. Gabinety i sale wymagały gruntownego odświeżenia. Część materiałów niezbędnych do przeprowadzenia remontu przekazał nam dyrektor Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu, p. Jerzy Piwowarczyk. Reszta zakupiona została ze środków Powiatowego Ośrodka Wsparcia.

     Do wspólnej pracy przystąpili zgodnie podopieczni zarówno Dziennego Oddziału Psychiatrycznego, jak i Powiatowego Ośrodka. W trosce o nasze wspólne dobro dokonano podziału obowiązków, tak by zakres prac nie kolidował z całodzienną terapią.

     Ochotnicy każdego dnia rozpoczynali pracę z zapałem. Po zeskrobaniu starych powierzchni, zagruntowano ściany i sufity. Najbardziej doświadczeni kładli zaprawę i gładzie, które potem były dokładnie szlifowane. Tak przygotowaną powierzchnię pomalowano na stonowany, piaskowy kolor.

     We wspólnych pracach w ramach terapii udział brali podopieczni, którzy na budowlance „zjedli zęby”, oraz Ci, którzy pierwszy raz mieli kontakt z remontem. Z każdym dniem praca szła coraz sprawniej i pomimo zmęczenia udało się sprawić, że nasz ośrodek zyskał nowy, odświeżony wygląd.