10 października 2013 r. – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

    Regionalny Szpital w Kołobrzegu wraz ze Stowarzyszeniem Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz Ich Rodzin i Przyjaciół Feniks. Zaprasza w dniu 10 października 2013 roku o godz. 10.00 do Hali Milenium ( duża sala konferencyjna ) na obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego (World Mental Health Day) połączonym z podsumowaniem ,,Szkoły Zdrowia Psychicznego’’. Szkoła Zdrowia Psychicznego jest programem finansowanym ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w zakresu profilaktyki i promocji zdrowia. 

 

                    Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest od 1992 r. z inicjatywy sekretarza generalnego Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego Richarda Huntera. Dziś obchodzony jest w stu krajach świata. W 2013 roku odbywa się XXI-sza światowa edycja. Tegoroczne obchody  Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego przebiegają pod hasłem  „Zdrowie psychiczne i osoby starsze’’. Wykład pt. ,,Szczęśliwy Senior’’ wygłosi Ordynator Oddziału Psychiatrycznego, Prezes Stowarzyszenia ,,Feniks’’- Ewa Giza.

     W trakcie uroczystości zostaną wręczone nagrody uczniom kołobrzeskich szkół biorącym udział w konkursie ogłoszonym przez Regionalny Szpital w Kołobrzegu i Stowarzyszenie ,,Feniks’’ pt. ,,Co wiesz o zdrowiu psychicznym’’.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w obchodach.

Koordynator programu Jacek Mieszkowski