„Dzienny” ze złotym pucharem

     Siła w narodzie, siłaaa!” zagrzewał do walki zawodnik z drużyny Dziennego Oddziału Psychiatrycznego przy przeciąganiu liny. 30 sierpnia dobyły się Trzecie Zawody o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Feniks przeszły już do sportowej historii.

W szranki stanęli podopieczni z ośrodków w Gryficach, Sławoborzu i Kołobrzegu. Dopisała kondycja, pogoda i zapał. Ciekawe konkurencje jakie rozgrywały się na gościnnym boisku Orlika w Budzistowie obudziły ducha rywalizacji, ale nie wygasiły postawy fair play. Kiedy w gryfickiej drużynie zabrakło zawodnika do przeciągania liny kołobrzeżanin z Feniksa stanął przeciw swoim.
Zakręcona bramka, przeprawa przez ocean, długa lina to tylko niektóre zadania, którym musieli sprostać sportowcy. Konkurencje przemyślane były tak by móc się wykazać refleksem, celnością, koordynacją, precyzją i poczuciem humoru. Kiedy przyszło do robienia najdłużej linki „ze wszystkiego co się ma na sobie” w ruch poszły sznurówki, koszule, paski od spodni, korale a nawet staniki! Tu bezkonkurencyjna była drużyna ze Sławoborza.
W przerwach między sportowymi zmaganiami wycieńczeni zawodnicy posilali się ciastem i potrawami z grilla. Przy wspólnym stole nie było już rywali tylko sympatyczne rozmowy, wymiana doświadczeń i umawianie się na kolejne zawody, które jak obiecała Ewa Giza, prezes Feniksa będą już za rok.
Klasyfikacja w szczegółach przedstawia się następująco.
I miejsce – Dzienny Oddział Psychiatryczny w Kołobrzegu
II miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Sławoborzu
III miejsce – Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Kołobrzegu
IV miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryficach