Z autorką na żywo

     Podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia od dawna biorą udział w życiu kulturalnym Kołobrzegu. Po wizytach w kinie, wernisażach w Galerii Sztuki Współczesnej i Regionalnym Centrum Kultury gdzie obcuje się z obrazem przyszła kolej na słowo.


Małgorzata Maj, autorka debiutanckiej powieści pt. „Weronika zmienia zdanie” spotkała się z czytelniczkami i czytelnikami. Na wieczorze nie zabrakło podopiecznych POW, których osobiście zaprosiła.
To była jedna z niewielu okazji na zobaczenie i posłuchanie na żywo pisarza. Spotkanie prowadziła Ewa Dubois, lekko, z przymrużeniem oka i dowcipnie. Rozmowa obu pań wprawiła w doskonały humor publiczność, która niemal w całości wypełniła salę. A ta dowiedziała się w końcu czy Weronika Sasińska to Małgorzata Maj. Podopieczni POW-u byli szczególnie zainteresowania, ponieważ pisarka prowadzi literacko-dziennikarskie warsztaty w Ośrodku.
Okazało się, że Małgorzata to tylko w pewnym stopniu Weronika. Wszyscy godzinne spotkanie opuszczali z uśmiechem na twarzy, niektórzy postanowili przeczytać o miłosnych perypetiach Weroniki.