Śpiąca królewna śpi …tylko 8 godzin , a kopciuszek… myje nogi ?!

     W poniedziałkowe wczesne popołudnie sala widowiskowa Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu wypełniła się po brzegi. Przyszły przedszkolaki, koleżanki ze szkoły, koledzy ze Stowarzyszenia, rodzice, dziadkowie i inni kołobrzeżanie. A to wszystko z powodu projektu ,,Teatr lekcją życia”, który na finał zaprosił na spektakle: Kopciuszek i Śpiąca królewna na wesoło. Powitania gości, podsumowania projektu i wręczenia podziękowań za współpracę dokonała Ewa Giza Prezes Stowarzyszenie Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz Ich Rodzin i Przyjaciół ,,Feniks” w Kołobrzegu. Potem już było…czarodziejsko i …wesoło. Kabaretowa wersja klasycznych bajek bardzo spodobała się wielopokoleniowej publiczności. Kwestie aktorskie przerywały salwy śmiechu i pisku najmłodszych. Dumne rodziny, adeptów sztuki aktorskiej, z uśmiechami na twarzach podziwiały wykonawców. Na scenie były księżniczki, Kopciuszek, Śpiąca królewna, przystojni książęta, dworki, służące, kolorowy zaprzęg koński i …narrator w ogromnym kapeluszu. Przerywniki muzyczne Mydełko Fa czy Cała sala śpiewa z nami śpiewała cała widownia …cóż siła reklamy W finale niespodziewanie uczestnicy projektu podziękowali publiczności i wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie. Już schodząc ze sceny planowali występ dla tych co nie mogli obejrzeć premiery. Zniknęła trema i pozostała ogromna chęć sprawienia radości innym oraz potrzeba kontynuowania przygody z teatrem.

     Projekt realizowali pacjenci Psychiatrycznego Oddziału Dziennego., Powiatowego Ośrodka Wsparcia, klasy IV c Szkoły Podstawowej nr 5 z Klasami Integracyjnymi, Członkowie Stowarzyszenia ,,Feniks”.

Kadra: Elżbieta Kamińska – reżyser , choreograf; Elżbieta Polak- warsztaty plastyczne, scenografia, Krzysztof Subocz- warsztaty muzykoterapeutyczne, oprawa muzyczna spektaklu; Izabela Kramarz- warsztaty logopedyczne. Opieka terapeutyczna i medyczna: Ewa Giza-psychiatra, Marta Giza-psycholog, Jarosław Wosicki-psycholog-terapeuta.

Zadanie zostało dofinansowane kwotą 14 000 złotych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego

 
 
 
 
 
 
 
 
partner projektu