Piknik Integracyjny NGO

     W sobotę 8 września br na torach łuczniczych MOSiR odbył się Piknik Integracyjny NGO „Wspólnie dla miasta” pod patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg Janusza Gromka. Oficjalnego otwarcia dokonali Anna Mieczkowska Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Jerzy Wolski Zastępca Prezydenta Miasta, Marzanna Pakmur Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Ewa Giza Prezes Stowarzyszenia Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz ich Rodzin i Przyjaciół „Feniks” w Kołobrzegu -organizator imprezy.

W tym dniu humoru i radości nie zabrakło zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na scenie królowały m.in.zespoły tańca towarzyskiego ze Szkoły Amber i Besta , młodzi tancerze ze Szkoły Kamila Czarneckiego, poeci i inni twórcy z grupy Akcept, chór Pionier czy Retrowianki . Sportowe możliwości prezentowała Akademia Piłkarska oraz szkoła sztuk walki. Najmłodsi bawili się w Warsztatowni, odbywali pierwsze konne jazdy, malowali twarze i bawili się z harcerzami. Wiele radości sprawiały balonowe stworki przygotowane i wręczane przez szczudlarza. Na pikniku można było spróbować miodów, potraw z grilla , bigosów, ciast i wiele różnych smakowitości.Najszerszą ofertę swoich możliwości zaprezentowało PSOUU(gastronomia, wyroby krawieckie, poligraficzne, prace artystyczne). .Nie zabrakło elementów europejskich. Zaproszony Europe Direct zaskoczył dzieci i dorosłych przygotowanymi niespodziankami od kolorowych flag, poprzez przepiękne wydawnictwa dla dzieci ,po informator o …organizacjach pozarządowych. Można było kupić wyroby artystyczne, biżuterię,książki, piękną pościel, pozyskać informatory, porozmawiać i zapoznać się z właścicielami lasów, hobbystami, członkami spółdzielni, LMiR. Sporą niespodzianką była nauka tańca integracyjnego, w którym spotkali się kołobrzeżanie i grupy reprezentujące organizacje pozarządowe. Finałem było wspomnienie Kołobrzeskiego Festiwalu przygotowane przez najmłodsze stażem stowarzyszenie.

Miejmy nadzieję,że to dopiero początek współpracy i jeszcze nie jeden raz będziemy uczestnikami ciekawych wydarzeń i imprez przygotowanych wspólnie przez lokalne organizacje.

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasto Kołobrzeg .