IV Targi Ekonomii Społecznej w Nowym Warpnie

     25 sierpnia 2012 roku przedstawiciele Stowarzyszenia „FENIKS” wzięli udział w IV Targach Ekonomii Społecznej w Nowym Warpnie. Spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość było świetną okazją do zapoznania się ze schematami działania różnych organizacji pozarządowych z całego województwa.

     W spotkaniu uczestniczyliśmy wraz z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu, Spółdzielni Socjalnych i Stowarzyszeń z terenu Powiatu.

     Targi Ekonomii Społecznej to niepowtarzalna okazja, aby zaprezentować i zapoznać się z wieloma ciekawymi inicjatywami, ofertą przedsiębiorstw Społecznych, podmiotów ekonomii społecznej, spółdzielni socjalnych, stowarzyszeń i fundacji łączących działalność gospodarczą i społeczną działających  na terenie naszego regionu.

     Naczelnym celem przyświecającym pomysłodawcom było zachęcenie organizacji pożytku publicznego do wzajemnej współpracy na polu integracji społecznej.

            Spotkanie zaowocowało wieloma inspiracjami oraz ciekawymi pomysłami zaczerpniętymi od zaprzyjaźnionych Stowarzyszeń. Organizatorom Targów należy się podziękowanie za sprawną obsługę, profesjonalne przygotowanie oraz wspaniałą atmosferę.