II Zawody Rekreacyjno-Sportowe o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Feniks

     W słoneczny sierpniowy dzień na obiekcie kompleksu „Orlik 2012” w Budzistowie odbyły się II Zawody Rekreacyjno-Sportowe o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Feniks.      Na zaproszenie odpowiedziały Środowiskowe Domy Samopomocy z naszego Regionu. Ideą spotkania było propagowanie aktywności oraz integracji społecznej i zdrowotnej osób z różnymi zaburzeniami. W zawodach udział wzięli przedstawiciele:

  • Powiatowego OśrodkaWsparcia przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gryficach,
  • Środowiskowego Domu Samopomocy „Na Leśnej” w Sławoborzu
  • Powiatowego Domu Samopomocy Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Białogardzie
  • Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 „Odrodzenie” w KoszalinieW roli gospodarza turnieju wystąpili wspólnie uczestnicy Dziennego Oddziału Psychiatrycznego i Powiatowego Ośrodka Wsparcia z Kołobrzegu.

     Przy dźwiękach muzyki drużyny rozpoczęly zmagania sportowe. Wśród konkurencji rozgrywanych w duchu uczciwej rywalizacji odbyły się między innymi przeciąganie liny, skoki w workach, strzały na bramkę czy rzuty piłką lekarską. W przerwach między zmaganiami uczestnicy regenerowali siły przy wspólnym grillowaniu, lub zawierali nowe znajomości.

     Walka o punkty była wyrównana, do ostatniej konkurencji nie było wiadomo który Ośrodek zdobędzie pierwsze miejsce. Ostatecznie Puchar Prezesa Stowarzyszenia Feniks pozostał w Kołobrzegu, a kolejne miejsca zajęły Ośrodki ze Sławoborza, Koszalina, Białogardu i Gryfic.

     Wszystkie Ośrodki otrzymały z rąk Prezesa p. Ewy Gizy pamiątkowe puchary oraz ciekawe nagrody, a po zrobieniu wspólnych zdjęć pożegnały się z nadzieją, że za rok spotkają się w tym samym gronie na kolejnym turnieju.