" F e n i k s " » Bez kategorii

Kategoria - Bez kategorii

18Listopad2017

Zachodniopomorskie Forum Psychiatrii Środowiskowej – Wspólny sukces

Autor: admin. Kategorie: Aktualności; Bez kategorii; Galerie z wydarzeń.

img_0691 Chociaż przeszło już do historii wydarzeń i emocje powoli opadają, to wiadomo, że było potrzebne, ważne i będzie powtarzane. W tym roku obradowano na temat „ Roli rodziny w ujęciu psychiatrii środowiskowej”
„ Z serca dziękuję tym z Państwa, którzy dokładają wszelkich starań by chorzy nie czuli się wyobcowani, zaś Środowiskowe Domy Społeczne były przystanią do prowadzenia godnego życia” – napisał Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński do uczestników tej wyjątkowej konferencji. Wyjątkowej z wielu powodów – poruszanych tematów, problematyki jak i uczestników. Do Kołobrzegu przyjechali wybitni przedstawiciele polskiej psychiatrii, politycy, władze szczebla terytorialnego, kadra, psychologowie, psychoterapeuci środowiskowi i zajęciowi. Byli także sami pacjenci, którzy opowiadali o swoim zdrowieniu i dobrodziejstwie psychiatrii środowiskowej. O tym głosie „z dołu” mówił Marek Balicki, były minister zdrowia, bez którego reforma zdrowia i pilotaże Narodowego Programu Ochrony Zdrowia po prostu wygasną.

Czytaj dalej »

 

16Maj2017

Godność! Zdrowie! Psychiatria!

Autor: admin. Kategorie: Bez kategorii.

A także: Nie ma zdrowia bez zdrowia psychicznego! Dobra opieka-godność człowieka! Pod takimi hasłami ulicami Warszawy przeszedł pierwszy Marsz o Godność. W kilkusetosobowym pochodzie szli pacjenci, psychiatrzy, psychologowie, psychoterapeuci, rodziny chorujących i sympatycy. Wśród maszerujących byliśmy oczywiście i my. Z dumnie rozpiętym herbem Feniksa, z żółtymi kokardkami (symbol marszu) i trąbkami, by uczynić jak najwięcej hałasu i zwrócić uwagę na problemy psychiatrii. Marsz zakończył I Kongres Zdrowia Psychicznego. Przez kilka godzin dyskutowano, opowiadano i uczono. Jak pokonać chorobę, jak skończyć ze stygmatyzacją, wiele słów padło o potrzebie wdrażania psychiatrii środowiskowej. Głos zabierali ministrowie, psychiatrzy i pacjenci.
Manifestanci szli spod Pałacu Kultury aż na ulicę Miodową do Ministerstwa Zdrowia, by wręczyć Deklarację Kongresu. Są w nim żądania wdrożenia programów edukacyjnych i profilaktycznych, przeciwdziałających stygmatyzacji „osób doświadczających kryzysu”, uruchamiania lokalnych Centrów Zdrowia Psychicznego, zapewnienia godnych warunków pracy pracownikom ochrony zdrowia psychicznego oraz wprowadzenia w życie postanowień Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.
- Zmiany są konieczne i zostaną przeprowadzone- obiecał Zbigniew Król wiceminister zdrowia. – Zmiany są konieczne, bo sytuacja opieki zdrowotnej nad osobami z chorobą psychiczną jest takim elementem, który pokazuje w jakiej kondycji jest nasza ochrona zdrowia. Tej zmiany musimy dokonać, tę zmianę będziemy dokonywali, te zmiany są planowane.
Marsz mimo deszczu, wiatru i chłodu zdecydowanie można zaliczyć do udanych. Teraz tylko pozostaje z żelazną konsekwencją śledzić poczynania ministerstwa.

 

13Październik2015

Szkoła Zdrowia Psychicznego – Kryształowy jubileusz Stowarzyszenia ,,Feniks”​

Autor: admin. Kategorie: Aktualności; Bez kategorii.

img_0456      - W dwutysięcznym roku byłam sama. Teraz po piętnastu latach wiem, że mam następców,  że dzieło się będzie toczyć  – mówiła Ewa Giza podczas uroczystych   XV Obchodów  Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.  W tym roku pod hasłem „Godność w zakresie zdrowia psychicznego”. 12 października  był  również świętem  stowarzyszenia.

Czytaj dalej »

 

13Październik2015

X Sesja Rady Gminy Siemyśl w Pałacu w Trzyniku

Autor: admin. Kategorie: Aktualności; Bez kategorii.

dsc09942-medium      Stowarzyszenie Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz Ich Rodzin i Przyjaciół „Feniks” przez okres swojej dotychczasowej 15-letniej działalności niejednokrotnie potwierdziło, że wciąż podnosi sobie wysoko poprzeczkę. „Feniksowi” nie są straszne nowe wyzwania. Wręcz przeciwnie, nieustannie „wzbija się” coraz wyżej, by móc zdobywać nowe doświadczenia i czynnie działać na wielu, różnorodnych płaszczyznach.

Czytaj dalej »

 

18Kwiecień2014

Autor: admin. Kategorie: Bez kategorii.

 

6Grudzień2011

Rada Zdrowia Psychicznego

Autor: admin. Kategorie: Bez kategorii.

     Z dniem 1 grudnia 2011r. Prezes Stowarzyszenia Ewa Giza została powołana do rady do spraw Zdrowia Psychicznego powołanej przy Ministrze Zdrowia.

Rada została powołana na podstawie art. 4a ust. 3 ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego.

 

 

 

Gratulujemy Pani Prezes i życzymy sukcesów.

 

24Listopad2011

Impreza na ORLIKU w Budzistowie 2011

Autor: admin. Kategorie: Bez kategorii; Galerie z wydarzeń.

100_7651_0

 

 

 

 

 

Dodano nową galerię zdjęć z imprezy na ORLIKU w Budzistowie. Zobacz galerię zdjęć TUTAJ.

 

Szukaj na stronie


Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013

Konto: Bank Millenium S.A. o/Kołobrzeg

60116022020000000061748469

KRS nr 0000108407

ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ – przekaż 1%,6%,10%

PRZEKAŻ 1% PODATKU W ZEZNANIU ROCZNYM

PRZEKAŻ 6%, 10% DOCHODU

NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO

Menu

Gallery

dscf9586 7 3006trzynik3 img_20160530_150026

Linki

Polecamy serwis: